VEGATRONIC 6400

Vegatronic 6400 to ewolucja najwydajniejszej pakowaczki Vegatronic 6000 firmy ILAPAK, która została opracowana i dostosowana do spełnienia specyficznych wymagań przemysłu mięsnego w zakresie projektowania sanitarnego, dostępności, szybkiej wymiany i OEE (ogólna efektywność sprzętu). Otwarta rama, komponenty elektryczne o stopniu ochrony IP66, łatwa do zdejmowania rura formująca i wspornikowy wałek bębnowy to jedne z cech, które sprawiają, że Vegatronic 6400 jest najbardziej wydajną i higieniczną maszyną do pakowania mięsa na rynku.

Ima Ilapak Vegatronic 6400 OF vertical form fill seal bagger packaging machine

Sanitarna konstrukcja maszyny została osiągnięta poprzez ograniczenie do minimum elementów aluminiowych (tylko części ruchome) i zastosowanie wysokiej jakości stali nierdzewnej do większości części. Konstrukcja mocowania rolki folii, rolki prowadzenia folii czy łożyska są w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Przemyślana inżynieria zaowocowała maszyną, która została zaprojektowana tak, aby zminimalizować płaskie powierzchnie i wgłębienia, w których może gromadzić się kurz i zanieczyszczenia. Wszystkie części na głównej ramie są wykonane z zaokrąglonych elementów, stół do sklejania folii  i wspornik zestawu formującego jak również górna część szafki elektrycznej są nachylone, a płyta ochronna nad workiem ma kształt wierzchołka. Vegatronic 6400 jest również w pełni zmywalna; wszystkie części elektroniczne i elektryczne posiadają stopień ochrony IP66 lub wyższy, a otwarta rama umożliwia łatwy dostęp do czyszczenia. Otwarta rama również maksymalizuje czas pracy bez przestojów, ponieważ inżynierowie i operatorzy mają pełny dostęp z przodu i z boku maszyny, co ułatwia konserwację. Wydajność Vegatronic 6400 została zwiększona na wiele sposobów. Stół do spawania jest wspomagany próżniowo, dzięki czemu jest bardzo szybki w obsłudze, rura formująca jest zamontowana na obrotowym ramieniu w celu łatwego wyjmowania, a wałek szpuli jest zarówno pneumatycznie uruchamiany, jak i wspornikowy - dzięki czemu wymiana szpuli folii jest znacznie szybsza niż w maszynach ze spadkiem w wale. Vegatronic 6400 można również wyposażyć w podwójny uchwyt szpuli i automatyczny system łączenia w celu dalszego zwiększenia wydajności. Maszyna została zaprojektowana z krótkimi wysokościami zrzutu, aby zapobiec łamaniu kruchych zamrożonych produktów i wspierać pracę z dużą prędkością.
Vegatronic 6400 jest ukierunkowany na potrzeby rynku IQF (Individual Quick Frozen, ale nadaje się również do produktów mrożonek i serów – czyli dla każdej branży, która ma rygorystyczne wymagania higieniczne. Idealne rozwiązanie dla średnich lub dużych worków, może produkować paczki z MAP lub bez MAP o maksymalnej szerokości 830 mm z folii laminowanych, HDPE, LDPE lub materiałów biodegradowalnych / kompostowalnych.

Rozwiązania

Zapisz się do naszego newslettera

Wypełnij ten formularz, aby być zawsze na bieżąco z rozwiązaniami Ilapak

Formularz wypełniony prawidłowo!