Kompletna linia do pakowania ziemniaków

ILAPAK, wiodący producent sprzętu pakującego przeznaczonego m.in. do świeżych warzyw, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku poszerza swoją ofertę i prezentuje rozwiązanie pozwalające na przeprowadzenie kompletnego procesu pakowania produktu, obejmujące system podający oraz końcowe pakowanie w torebkę. Na targach FRUIT LOGISTICA przedstawiono rozwiązanie zaprojektowane w oparciu o to podejście – liniową wagę do warzyw korzeniowych.

System ważący i pakujący ziemniaki pokazuje możliwości ILAPAK w dziedzinie projektowania i dostarczania kompletnych linii pakujących. Składająca się z 10-głowicowej wagi liniowej oraz pionowej maszyny Vegatronic 1000 linia została zaprezentowana podczas pracy – pakowania ziemniaków w innowacyjne paczki z gussetingiem.

Waga jest przeznaczona do pracy z owocami oraz warzywami – ziemniakami, jabłkami, cytrusami, cebulą i marchewką. Jest wyposażona w funkcje pozwalające na dużą różnorodność jeśli chodzi o kształty i rozmiary produktów, w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych, które najczęściej są przeznaczone do konkretnego artykułu. Specjalne zaprojektowanie kubełków ważących i kanałów wibracyjnych umożliwiają łatwe (bez użycia narzędzi) zmiany programów pakowania, dedykowanych produktom o różnych kształtach. Dodatkowo maszynę wyposażono w specjalne funkcje chroniące swobodnie spadające delikatne produkty przed zniszczeniem.

Waga została zaprojektowana tak, aby spełnić surowe wymagania, których wymaga obróbka świeżych owoców i warzyw. Posiada otwartą ramę ze stali nierdzewnej, talerze dystrybuujące z funkcją łatwej i szybkiej wymiany oraz powierzchnie nachylone pod kątem 45°, zapobiegające gromadzeniu się zanieczyszczeń. Kubełki ważące są rozmieszczone naprzemiennie, co skutkuje niewielką powierzchnią roboczą maszyny.

Powrót do AKTUALNOŚCI
Zobacz także
Warzywa i owoce

Pakowanie świeżych warzyw i owoców to z pewnością jedno z największych wyzwań. Łatwe do czyszczenia maszyny ILAPAK zo...