Innowacyjne rozwiązania firmy Ilapak dla branży piekarniczej

IBA, 12-17 wrzesień, Monachium, Niemcy, Hala B1 Stoisko 410

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na IBA 2015, Hala B1 Stoisko 410, gdzie po raz pierwszy, ILAPAK - wiodący producent maszyn do pakowania  zaprezentuje najnowszy pakiet rozwiązań m. in. system liczenia Vision 1000. Dodatkowo, przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania pakowania na maszynach poziomych i pionowych dla branży piekarniczej, które koncentrują się na zredukowaniu kosztów eksploatacji przy jednoczesnym ułatwieniu konserwacji i utrzymania maszyn w czystości. Dodatkowo przedstawiony zostanie  pierwszy na świecie modułowy flowpack w pełni zakwalifikowany jako  urządzenie w standardzie IP 65 do pakowania kanapek, zastępujący wcześniejsze rozwiązania wykorzystujące gotowe torebki.

Vision 1000

Na stoisku firmy ILAPAK zaprezentowana zostanie linia pakująca dla branży piekarniczej, obejmująca urządzenia Vegatronic 1600 OF (VFFS) oraz Vision 1000 z zaawansowaną technologią liczenia optycznego. Vision 1000 odlicza i przekazuje bułki do opakowań zbiorczych lub kartonów z dużą prędkością i ponad 99% dokładnością. Maszyna oferuje pełną elastyczność w zakresie rodzaju produktu, jego kształtu i rozmiaru. Nadaje się do pracy zarówno z produktami świeżymi, wstępnie upieczonymi (pre-baked) oraz mrożonymi – od bagietek poprzez precle, obwarzanki, bułki i pączki po rogale.

Kluczem do systemu jest zestaw kamer skanujących zamontowanych na przenośniku doprowadzającym produkt, rejestrującym do 2000 zdjęć na sekundę, które następnie są na siebie nakładane celem uzyskania obrazu przepływu produktów w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie przetwarza uzyskane obrazy i określa moment osiągnięcia docelowej liczby produktów na opakowanie, a następnie partie oddzielane są za pomocą pneumatycznie sterowanych łapaków zatrzymujących produkt.

Na rynku istnieją konkurencyjne systemy, ale to ILAPAK oferuje najszybszą technologię, dodatkowo kładąc duży nacisk na jakość wykonania i higienę. Maszyna wykonana jest ze stali nierdzewnej i najwyższej klasy tworzyw sztucznych, łatwych w konserwacji i utrzymaniu w czystości. „Inne systemy wykonane są z poliuretanu, co wymaga demontażu bocznych części w celu serwisowania taśm. Działanie prezentowanego systemu opiera się na szybko rozłącznych taśmach modułowych, łatwych w demontażu i czyszczeniu” wyjaśnia Björn Brandt, Product Manager firmy ILAPAK.

Vision 1000 może być też wykorzystany jako narzędzie kontroli jakości – umożliwia wykrycie uszkodzonych lub zdeformowanych produktów np. pogiętych czy złamanych bagietek. Co więcej, maszyna może zostać wyposażona w zintegrowany z systemem kontroli – detektor metali.

Podczas targów IBA, Vision 1000 zostanie zaprezentowany w połączeniu z VT 1600. Rozwiązanie to pozwala na pakowanie produktów w worki o maksymalnej szerokości 580 mm oraz folii 1200 mm. System idealnie nadaje się do pakowania w opakowania zbiorcze, gwarantując wysoką efektywność, szczelność oraz ochronę produktu w trakcie pakowania. 

Z 602

Dla piekarni poszukujących rozwiązań wibracyjnego liczenia produktów, ILAPAK proponuje liczarkę liniową Z 602, z wprowadzonymi znacznymi ulepszeniami. Z 602 posiada obecnie nowy system kanałów wibracyjnych pozwalających na łatwą wymianę poszczególnych kształtów w zależności od kształtów produktu.

Przy konstrukcji zwrócono szczególna uwagę na utrzymanie czystości oraz dostępności serwisowej. Wymiana kanałów wibracyjnych możliwa jest z dwóch stron, otwarta konstrukcja nośna wykonana jest ze stali nierdzewnej, a powierzchnie nachylone są pod kątem 45°, co zapobiega osiadaniu kurzu. W celu ochrony delikatnych produktów, maszynę wyposażono w system redukujący wysokość spadku produktu i powstawania okruchów. System może być wyposażony w 4 do 12 kanałów liczących, dając maksymalną przepustowość 60.000 produktów na godzinę, ponadto można go skonfigurować w system mieszania produktów na liczarce.

Carrera 6000: bagietki zapakowane w całości

Odwiedzający będą mieli szansę poznać najnowszą ofertę w dziedzinie pakujących maszyn poziomych – urządzenie Carrera 6000 prezentowane na targach jako rozwiązanie do pakowania bagietek. Maszyna wykonana w standardzie IP 65 jest urządzeniem modułowym co znaczenie zwiększa jej uniwersalność. Ultra-higieniczna konstrukcja została osiągnięta dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej, odizolowanej szafy elektrycznej oraz gładkim powierzchniom bez wgłębień, co umożliwia łatwą konserwację i utrzymanie w czystości wszystkich elementów, łącznie z uszczelniającymi.

Dzięki wyjątkowej modułowej konstrukcji maszyny, jej użytkownicy odniosą korzyści takie jak skrócenie czasu procesu i zmniejszenie kosztów użytkowania. Maszyna może zostać dostosowana do potrzeb konkretnego użytkownika, poprzez wybór tylko potrzebnych modułów, jak automatyczna wymiana folii, formowanie fałdy bocznej, jak również kompletnego zestawu szczęk (w późniejszym czasie). Modułowa konstrukcja ułatwia też konserwację, bo umożliwia usuniecie pojedynczych elementów bez konieczności demontażu całości urządzenia. Carrera 6000 osiąga maksymalną prędkość przesuwu folii 100 m/minutę podczas pracy z takimi produktami ja bułki, chleby i chleby krojone, krakersy i inne typowe wypieki śniadaniowe.

Pakowanie kanapek

ILAPAK spodziewa się dużego zainteresowania najnowszą technologią produkcji torebek ze stojącym dnem (block-bottom), pozwalającym na produkcję rustykalnych opakowań o domowym wyglądzie. Produkcja torebek block-bottom jest wyzwaniem dla pionowych maszyn pakujących, ponieważ grubość folii utrudnia tworzenie zagięć. ILAPAK pokonał tę przeszkodę wyposażając VT 20000 OF w zaawansowany system  pozwalający na wykorzystywanie folii o grubości 120 mikronów. Prędkość maszyny wynosi około 30 ppm – jest to alternatywa dla automatycznych i drogich gotowych torebek.

„Rozwinęliśmy taką technologię w odpowiedzi na prośby klientów, którzy chcieli wykorzystywać tańsze torebki tworzone maszynowo zamiast opakowań typu hand-made, bez utraty ich domowego wyglądu. Obecnie, obserwujemy bardzo duże zainteresowanie tą opcją.” wyjaśnia Andrea Boccolini, Product Manager firmy ILAPAK.

Użycie naturalnie wyglądającego papieru, laminowanego od środka dla części kontaktujących się z produktem, to nowy trend w maszynach poziomych. Maszyny Carrera są powszechnie stosowane do pakowania (z/bez tacki) produktów świeżych takich jak kanapki. Dla produktów o dłuższym terminie przydatności do spożycia, modele Delta są w stanie zapakować produkt w folię papierową lub laminowaną (w atmosferze ochronnej przy użyciu folii barierowych lub papieru powlekanego folią), często z przezroczystym przodem, aby produkt był widoczny.

 Podejdź i dowiedz się więcej

Odwiedzający targi IBA będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę podczas spotkania z doradcami firmy Ilapak. Pomogą oni znaleźć najlepsze, całościowe rozwiązania dotyczące kompletnego procesu pakowania konkretnego produktu.

Powrót do AKTUALNOŚCI
Zobacz także
Pieczywo

Zespół ILAPAK może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Wiedza naszych specjalistów odbij...

Carrera 6000

Nowa Carrera 6000 to maszyna typu flowpack w całości zaprojektowana modułowo, zgodnie ze  standardem  IP65,...

Odbierz Twój RABAT 15%!

Zarejestruj Twoje maszyny Ilapak i zapewnij sobie jednorazowy kupon rabatowy w wysokosci 15% na zakup części zamiennych.

Zarejestruj Twoją maszynę

nie jestem zainteresowany | przypomnij mi później.