Europejski debiut technologii PrimaPak™

Elk Grove Village, Ill. (6.05.2014) – Po udanym debiucie w Ameryce Połnocnej firma Clear Lam Packaging, Inc. zaprezentuje swój nowy produkt, technologię PrimaPak™,  w Europie, na stoisku Ilapak (Hala 8b, stoisko C40) podczas Międzynarodowych Targów Interpack w Düsseldorfie (Niemcy). Technologia PrimaPak™ to rozwiązanie umożliwiające tworzenie elastycznych, przystosowanych do układania w stosy i umożliwiających ponowne zamknięcie opakowań. Clear Lam opracowała swój prawnie zastrzeżony projekt PrimaPak™ dla maszyn pionowych, używając urządzeń Ilapak. Technologia produkcji sześciennych opakowań z możliwością ponownego zamknięcia wykonanych z folii z rolki została opatentowana przez Clear Lam. Do wytworzenia opakowania nie używa się żadnych innych urządzeń, czy form. Pierwsze produkty pakowane z użyciem tej technologii w Ameryce Północnej zostały wykonane na maszynie Ilapak Vegatronic 2000 po wyposażeniu jej w interface PrimaPak™.

Pierwsze tego typu opakowanie,  zostało zaprojektowane, aby zastąpić puszki, butelki, słoiki, pojemniki i niektóre elastyczne opakowania. Jest lekkie i przystosowane do układania w stosy, do jego produkcji zużywa się do 70% mniej plastiku niż do produkcji opakowań PET, co znacznie obniża koszty.

“Nasza współpraca z Ilapak łączy ze sobą dwóch liderów w branży opakowań. Maszyny pionowe Ilapak to pierwsze maszyny oficjalnie autoryzowane do pracy z aplikacjami PrimaPak™. Cieszymy się, że tworzymy opakowania przyjazne dla środowiska, które w dodatku są tańsze w produkcji i łatwiejsze w wykonaniu. Użycie PrimaPak™ minimalizuje negatywny wpływ na środowisko” – James Sanfilippo, prezydent i naczelny Clear Lam Packaging, Inc.

Aby stworzyć opakowanie przystosowane do układania w stosy i jednocześnie lepiej chronić produkt, firma Clear Lam opracowała nową metodę zwiększania stabilności paczki. Rezultat tych działań to rozkładające się pudełko, które zapewnia rozpoznawalność marki i przyciąga wzrok konsumenta. Gotowe opakowanie utrzymuje swój kształt, dobrze znosi transport i jest przystosowane do układania w stosy na półkach sklepowych. Dzięki temu opakowanie takie świetnie nadaje się do pakowania różnorodnych produktów, m.in. płatków śniadaniowych, słonych przekąsek, słodyczy, mięsa, serów, kawy, dań w proszku, detergentów, karmy dla zwierząt, nawilżanych chusteczek i wielu innych.

Komercyjna produkcja aplikacji do pakowania technologią PrimaPak™rozpoczęła się w Północnej Ameryce zeszłej jesieni.

Aby dowiedzieć się więcej o Clear Lam Packaging i technologii PrimaPak™ odwiedź stronę www.clearlam.com or www.primpaksystems.com.

Powrót do AKTUALNOŚCI